स्त्रीरोग सम्बन्धी विशेषज्ञ स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न

-- धौलागिरी एफएम संवाददाता, बागलुङ / प्रकाशित मिति : बुधबार, असार ११, २०७६

बागलुङको निसीखोला गाउँपालिका– ३ बोहोरागाउँमा महिला तथा स्त्रीरोग सम्बन्धी निःशुल्क विशेषज्ञ स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ ।
स्वास्थ्य कार्यालय, बागलुङको आयोजना निसीखोला गाउँपालिका र बोहोरागाउँ स्वास्थ्य चौकीको समन्वयमा शिविर सम्पन्न भएको हो ।
महिला तथा स्त्रीरोग सम्बन्धी समस्यालाई लक्षित गरी आयोजना गरिएको शिविरमा ३ सय ७९ जनाले सेवा लिएका छन ।
पछिल्लो समयमा ग्रामिण भेगका महिलाहरुमा पाठेघर खस्ने र अन्य स्त्री रोग सम्बन्धी समस्या बढदै गएको हुँदा यसको पहिचाहन र उपचारका लागि शिविरको आयोजना गरिएको हो । शिविरमा देवीस्थान, बोहोरागाउँ, निसी क्षेत्रका महिलाहरुले सेवा लिएका थिए ।
शिविर उदघाट्न कार्यक्रममा बोल्दै निसीखोला गाउँपालिकाका अध्यक्ष तारानाथ पौडेलले समुदायका हरेक व्यक्ति स्वस्थ्य रहेमा सिंगो समाजनै स्वस्थ्य रहेने बताए । उनले आफु स्वस्थ्य र समाज स्वास्थ्य राख्नका लागि सरसफाई र खानपानमा समेत ध्यान दिनुपर्ने बताउनुभयो ।
कार्यक्रममा धौलागिरी अञ्चल अस्पतालका प्रमुख मेडिकल सुपरिटेण्डेन्ट डा. सागर कुमार राजभण्डारीले पश्चिम क्षेत्रमा महिलाहरुमा पाठेघर खस्ने समस्या बढदो रहेको हुनाले यसको न्युनिकरणका लागि समयमा नै उपचार गर्न जरुर रहेको बताउनुभयो
शिविरमा डा राजभण्डारी, स्वास्थ्य कार्यालय बागलुङका पब्लिक हेल्थ नर्स हरिकाशी पालिखे, परिवार नियोजन सुपरभाईजर, नारायण रेग्मी, गणेश सुवेदी, बुर्तिबाङ प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रका स्टाफ नर्स पार्वती अर्याल साथै बोहोरागाउँ र देवीस्थान स्वास्थ्यचौकीमा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मिहरुले सेवा दिएका थिए ।
कार्यक्रम निसीखोला गाउँपालिका वडा नं. ३ का वडा अध्यक्ष जुनविक्रम शाहीको अध्यक्षता गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक टोपबहादुर चन्द्रको स्वागत र स्वास्थ्यचौकीका प्रमुख रामबहादुर खड्काको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।